Efekty uboczne

Nowy Rok, nowe Efekty Uboczne

Rok 2020 był dla mnie czasem wytężonej pracy, ale nie nad Efektami Ubocznymi. Wpisów było tu jak na lekarstwo, bo zamiast je tworzyć, nagrywałam podcast Przed obrazem. Pomysł na ten projekt chodził za mną od dłuższego czasu (właściwie od momentu, gdy opublikowałam tu ten tekst) i bardzo się cieszę, że wreszcie udało się go rozpocząć!

W ramach podcastu oprowadzam po najsłynniejszych muzeach sztuki. Jeden sezon podcastu to jedno muzeum. Na sezony przekrojowe składa się 10 odcinków, z których 9 stanowią omówienia poszczególnych dzieł sztuki. Do każdego sezonu dołączam też odcinek wstępny, w którym odpowiadam na najpopularniejsze pytania związane z danym muzeum.

Jak dotąd udało mi się nagrać dwa pełne sezony podcastu z Luwru i Musée d’Orsay oraz specjalny odcinek świąteczny. Planuję też nagrywać nieco krótsze tematyczne sezony poświęcone polskim muzeum. Pierwszy z nich najpewniej opublikuję w lutym tego roku.

Co jednak z Efektami Ubocznymi?

Chciałabym, aby po prostu były to efekty uboczne tego, co dzieje się na stronie podcastu. Uważam, że ten blog to świetne miejsce do tego, aby rozwinąć niektóre sygnalizowane tam wątki, jak i poruszyć zupełnie inne, wybiegające poza tematykę podcastu.

Wciąż będzie to blog o sztuce, historii i baśniach. Nowe treści będą jednak krótsze i lżejsze, bo na dłuższe po prostu nie będę mieć czasu. Wyjątkiem będzie cykl „Baśniologia”, który zamierzam kontynuować, bo praca nad nim daje mi mnóstwo frajdy. Możecie więc liczyć na kolejne artykuły z tej serii – nie będzie ich zbyt dużo, bo wymagają mnóstwa pracy, ale raz na jakiś czas będą się pojawiać.

Poza tym zaplanowałam dwie nowe serie:

Nie zabraknie też wpisów o książkach! Postaram się regularnie dzielić sprawdzonymi tytułami.

Co Wy na to? Podoba się Wam ten plan? Może uzupełnilibyście go o jeszcze jakiś punkt?


Zdjęcie tytułowe przedstawia pokaz fajerwerków nad Zamkiem Anioła w Rzymie, grafika pochodzi ze zbiorów Rijksmuseum

CategoriesBez kategorii
Exit mobile version